RTVS - Medzizastávka alebo životná cesta?

Autor: Zuzana Bednárová | 12.3.2018 o 14:29 | Karma článku: 1,20 | Prečítané:  146x

Ak aj tebe ostáva v hlave prázdno, po otázke: čo budeš robiť po škole? Príď si po odpoveď do RTVS Košice. Ten pocit určite dobre poznáš, sedíš na prednáške a sám seba sa pýtaš: kedy to v živote využijem? Ak chceš vidieť koľko perc

Stavím sa, že veľké percento študentov masmédií ešte nevie ktorý smer je pre nich ten najlepší. Ale to je v poriadku. Pred niekoľkými rokmi som ja sama bola v tých istých laviciach s tým istým otáznikom nad hlavou. Práve preto vám prinášam malý rešerš o všetkých funkciách, ktoré si môžeš vyskúšať počas praxe u nás! 

Mnohí z vás išli študovať tento odbor s veľkým mediálnym snom o moderátorskej kariére. Ak necháš stres za dverami, počas praxe máš možnosť byť asistentom moderátora, vyskúšať si kamerové skúšky, komunikáciu s režisérom a prísť na to, či medzi tebou a mikrofónom funguje chémia.

Ak len tak chrlíš nápadmi, realizuj sa pri hľadaní tém do vysielania. Alebo sa prejav naplno a napíš scenár. Áno! Aj tu platí staré známe – kreativite sa medze nekladú.A možno by si mohol ulahodiť svojej túžbe neustále niečo organizovať. Ako asistent režiséra si môžeš vyskúšať svoje schopnosti pri zabezpečovaní rekvizít, koordinácií hostí, asistencii moderátorom či zabezpečení vhodných podmienok pre vysielanie. Počas živého vysielania garantujeme adrenalín.   Technické vymoženosti sú neodmysliteľnou súčasťou výroby relácie. Ak sa tomu nebrániš – nájdi si v RTVS to pravé orechové. Možno to bude kamera, možno ťa osloví strih. Pridaj si ku mgr. aj titul majstra zvuku. Trúfol by si si aj na čítačku alebo púšťanie záznamov? Zistiť to môžeš jednoducho. Zrejme ani netušíš koľko ľudí sa podieľa na výrobe televíznej relácie. Jedno miesto pre Teba sa tam ešte nájde. Ak sa vieš učiť veci priamo za pochodu – už si jednou nohou prijatý natrvalo.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hasička vyhrala štyri súdy so štátom, jej šéfom to nestačí

Zo šéfky ekonomiky urobili šoférku sekretárky. Súd to označil za svojvôľu.

DOMOV

Bývalý šéf SIS: Nezaujíma ma, čo robil Fico na Vazovovej

Mitrík, ktorý viedol tajnú službu, nechce vedieť, čo nemusí.


Už ste čítali?